Runescape En İyi Forum , Forum TR , Süper Forum , Html Kod
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Son Dakika Haberleri
En iyi yollayıcılar
FiRe_ThiEf (28)
Crafting yeteneği... I_vote_lcapCrafting yeteneği... I_voting_barCrafting yeteneği... I_vote_rcap 
ekinsimsar (7)
Crafting yeteneği... I_vote_lcapCrafting yeteneği... I_voting_barCrafting yeteneği... I_vote_rcap 
By_HaYdUt (2)
warking (1)
Beko145 (1)
TheHacker (1)

Crafting yeteneği...

YazarMesaj
FiRe_ThiEf
Yönetici
Yönetici
FiRe_ThiEf

Lakap : The_GodFaThEr
Tecrübe : 17678
İş/Hobiler : Çıkardığım dişlerimi toplarım

Güç
Başarı Başarı:
Crafting yeteneği... Imgleft300/300Crafting yeteneği... Empty_bar_bleue  (300/300)
Güç Puanı Güç Puanı:
Crafting yeteneği... Imgleft200/200Crafting yeteneği... Empty_bar_bleue  (200/200)

Crafting yeteneği... Empty
MesajKonu: Crafting yeteneği...   Crafting yeteneği... Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 9:02 pm

Crafting yeteneği deri zırhları,bazı pelerinleri,kolyeleri ve yüzükleri yapmanızı sağlayan yetenektir.İlk önce deri zırhlara bakalım;

Deri zırhlar okçular için bonus kazandırır.Deri zırh yapmak için önce Lumbridge köprüsünden karşıya geçip ineklerin bulunduğu yerde inek öldürmemiz lazım.İneklerden çıkan cowhideları alıp Al Kharaid'e gidiyoruz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Yukarıda yeşil ile gösterilen yerden bir Needle(iğne) ve bir Thread(iplik) alıyoruz.Bunlar için sırt çantamızda 2 eşyalık boş yer olması lazım.Yani full depo inek derisi ile gittiyseniz malesef 2 tanesi atmanız lazım.Tabi deriyi işlemek için para da lazım.Deriyi işlemek için alltaki resimde bu sefer kırmızı ile gösterilen yere gidiyoruz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Buradaki adamla konuşup deri işlemek istediğimizi söylüyoruz.Ve karşımıza menü geliyor.Menüde Soft leather,hard leather vs. var.Seviyemiz düşük olduğu için biz en düşüğü olan soft leathera sağ tıklayıp all yazan seçeneğe tıklıyoruz.Sonra iğnemize sağ tıklayıp use diyoruz ve herhangi bir soft leathera tıklyoruz.Sonra karşımızdaki menüden yapmayı istediğimiz zırhı seçiyoruz.Hangi seviyede hangi zırhı yapabileceğiniz görmek için oyundaki yetenek menüsünden(skill menüsü) crafting yeteneğine tıklıyoruz.

Kolye ve yüzükler;

Kolye ve yüzük yapmak için bize steel bar ve gold bar gerekiyor.Bunları temin ettikten sonra yine Grand Exchange'e gidiyoruz ve ne yapmak istiyorsak onun kalıbını satın alıyoruz.Mesela ben yüzük yapmak istiyorsam ring mould alıyorum.Kolye yapmak istiyorsam neackle mould alıyorum.İstediğimiz kalıbı aldıktan sonra bir fırına gidiyoruz.Lumbridge kalesinden çıkıp sola dönerseniz fırını görürsünüz.Haritadan bakınca da fırın resmi var zaten.Holy ve Unholy Symbol hariç herşeyde gold bar kullanılır.Bu yüzden elimizde gold bar olduğunu varsayıyorum.Ve bir yüzük kalıbı.Gold barıma sağ tıklayıp use diyorum ve fırına tıklıyorum.Sonra ne yapmak istediğimi soran bir ekran karşıma çıkınca yüzüğü seçiyorum.Ve karakterim gold barı kullanarak bir yüzük elde ediyor.Bu halde yüzük pek değerli sayılmaz.Ama yüzüğe bir mücehver eklerseniz çok değerli olur.

Yüzüklere mücehver eklemek;
Yüzüklere mücevher eklemek için önce Chisel'e ihtiyacımız var.Chisel'i general storeda bulabilirsiniz.Bulamazsanız Grand Excgange'de bulabilirsiniz.Bir Chisel alınca tekrar al Kharaid'e geliyoruz.Buradaki kapıdan girip yoldan biraz ilerlediğimiz zaman kobrayı müzik çalarak oynatan bir adam olacak.Adamın hemen yanında bir mücevher dükkanı göreceğiz.Mücevher dükkanından bir mücevher alalım.Bu mücevherin adının başında " uncut " kelimesi vardır.Biz Chisel'imizi kullanarak bu mücevheri işleyeceğiz.Crafting seviyemiz 1 iken sadece Uncut Opal işleyebiliriz.13. seviyede uncut jade işleyebiliriz.Bütün mücevherlerin kaç seviye gerektirdiğini öğrenmek için yetenek menüsünden Crafting yeteneğine bir kere tıklamanız ve açılan küçük sayfada sağdan " jewellery " yazısına basmanız yeterli.Seviyemize uygun bir işlenmemiş mücevheri işledikten sonra işlenmiş mücevhere sağ tıklayıp use diyoruz.Sonra mücevhersiz yüzüğümüze tıklıyoruz ve işte mücevherli yüzüğümüz hazır!

Bilgiler ve Al Kharaid resmi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesinden alınmıştır.Çevirisi bazı bilgiler benim eserimdir.(Emeğe saygımız sonsuz)

https://runescape.forumdizini.com

Crafting yeteneği...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hunter yeteneği...
» Mining yeteneği...
» Runecrafting yeteneği...
» Smithing yeteneği...
» Woodcutting yeteneği...